(Ośrodek środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży- I poziom referencyjny)
Pacjentami Ośrodka mogą być dzieci poniżej 7 roku życia, dzieci i młodzież objęci obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki oraz kształcący się w szkołach ponadpodstawowych – do ich ukończenia, jednak nie później niż do ukończenia 21 roku życia, a także rodziny lub opiekunowie prawni. Świadczeniobiorcy mogą być zgłaszani przez:
- rodziców/opiekunów prawnych;
- pracowników socjalnych;
- asystentów rodziny;
- kuratorów sądowych;
- sędziów ze szczególnym uwzględnieniem wydziałów rodzinnych;
- pedagogów, psychologów szkolnych;
- wychowawców świetlic socjoterapeutycznych;
- koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej;
Dzieci i młodzież do 18 roku życia mogą być objęci świadczeniami po uzyskaniu pisemnej zgody opiekuna prawnego/ rodzica. Pacjenci, którzy ukończyli 18 rok życia mogą być objęci świadczeniami po wyrażeniu przez nich pisemnej zgody.
Zakres świadczeń udzielanych przez Ośrodek to:
- porada psychologiczna diagnostyczna
- porada psychologiczna
- sesja psychoterapii indywidualnej
- sesja psychoterapii rodzinnej
- sesja psychoterapii grupowej
- sesja wsparcia psychospołecznego
Wizyta, porada domowa lub środowiskowa miejscowa lub zamiejscowa, realizowana jest w ramach działalności Ośrodka przez osoby uprawnione do udzielania świadczeń. Ośrodek zapewnia każdemu pacjentowi współpracę z indywidualnym terapeutą, który jest odpowiedzialny za przebieg jego leczenia. Terapeuta wspólnie z pacjentem, rodzicami/opiekunami prawnymi, ustala plan i cele terapii indywidualnej/grupowej/rodzinnej oraz plan oddziaływań środowiskowych. Ośrodek w uzasadnionych przypadkach udziela porad lub wizyt – w tym konsultacji edukacyjno-profilaktycznych – indywidualnych lub grupowych dla rodzin, opiekunów prawnych, rówieśników lub innych osób stanowiących wsparcie społeczne świadczeniobiorcy. Ośrodek może również realizować świadczenia z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych. Ośrodek koordynuje udzielane świadczenia z zespołem podstawowej opieki zdrowotnej, kadrą psychologiczno-pedagogiczną w szkołach, w szczególności z nauczycielami, specjalistami psychologami i pedagogami w placówkach oświatowych a także asystentami i pracownikami socjalnymi w podmiotach pomocy społecznej oraz kuratorską służbą sądową.
Godziny pracy
- Poniedziałek 08.00-20.00
- Wtorek 08.00-20.00
- Środa 10.00-20.00
- Czwartek 08.00-20.00
- Piątek 08.00-20.00
Rejestracja
telefonicznie:
Tel. 667 384 091
elektronicznie:
Email: sanok-osop@nzozmoczary.pl
Adres
ul. Szopena 10
38-500 Sanok